E BUJSHME/ Mposhtet konkurrenca e Realit të Madridit, Haland pranë marrëveshjes me klubin e Premier Ligës


Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia, Erling Haland është shumë pranë marrëveshjes me Mançester Sitin.

HALAND 1

Sipas asaj që raporton britanikja “Daily Mail”, klubi nga Mançesteri dhe sulmuesi norvegjez janë pranë firmës së kontratës ku mposhtet konkurrenca e Realit të Madridit dhe shumë klubeve të tjera europiane që e kishin si objektiv sulmuesin 21-vjeçar.

Haland ka një klauzolë lirimi prej 63 milionë paundësh në kontratën e tij me Dortmundin.

Aktualisht gjatë këtij sezoni me fanellën e Borusia Dortmundit, norvegjezi është aktivizuar në 14 ndeshje nga ku ka realizuar 16 gola dhe ka dhuruar 5 asiste.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.