E BUJSHME/ Në skadencë kontrate dhe nuk do të rinovojë me Atletikon, Interi tenton Luis Suarezin


Interi synon që të transferojë në merkaton e verës, Luis Suarezin.

SUAREZ 2

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle “Marca”, uruguajani është në skadencë kontrate në muajin qershor dhe nuk ka ndërmend që të rinovojë me Atletikon e Madridit.

Sulmuesi uruguajan, i cili më parë ka qenë shumë pranë kalimit te Juventusi, mund të transferohet me parametra zero te zikaltërit nga Milano.

Për 35-vjeçarin përveç Interit, në garë për të marrë shërbimet e tij janë futur Ajaksi, Sevija dhe një klub brazilian.

Gjatë këtij sezoni me fanellën e Atletikos së Madridit, Suarez është aktivizuar gjithsej në La Liga në 26 ndeshje nga ku ka realizuar 9 gola dhe ka dhuruar dhe 2 asist.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.