E bujshme nga Italia/ Napoli rrezikon përjashtimin nga kampionati, ja arsyeja

Juventus-Napoli, ndeshja e luajtur mĂ« 6 janar mesa duket ende nuk ka pĂ«rfunduar. Pas 3 muajsh Prokurori Publik i FederatĂ«s sĂ« Futbollit ka paditur klubin napolitan, presidentin De Laurentis dhe menaxherin e shĂ«ndetĂ«sisĂ« tĂ« klubit “pĂ«r moszbatim tĂ« rregullave pĂ«r kontrollet shĂ«ndetĂ«sore, se kanĂ« lejuar lojtarĂ«t Lobotka, Rrahmani dhe Zielinski tĂ« udhĂ«tojnĂ« nĂ« Torino sĂ« bashku me pjesĂ«n tjetĂ«r tĂ« ekipit.

napoli-cosa-rischia-covid-juve-768x512-1-750x500

Po çfarĂ« rrezikon Napoli? Ă‹shtĂ« e vĂ«shtirĂ« tĂ« pĂ«rcaktohet se cilat sanksione mund tĂ« penalizojnĂ« klubin e Napolit, pasi gama e masave Ă«shtĂ« shumĂ« e gjerĂ«.

Gjobë, dënim me një ose më shumë pikë në renditje; zbritja në vendin e fundit në renditje; përjashtimi nga kampionati përkatës ose nga çdo garë tjetër e detyrueshme, me caktimin nga Këshilli Federal në një nga kampionatet e kategorisë së ulët; mospranimi ose përjashtimi nga pjesëmarrja në ngjarje të caktuara. Një situatë kaotike kjo që pritet të qartësohet në vijim.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.