E BUJSHME/ Zbulohet prapaskena, sulmuesi i Interit ishte pranë transferimit te Milani
Edin Xheko dhe Milan një tratativë që mund të konkretizohej në vitin 2009, por nuk u bë realitet edhe pse vullneti i Adriano Galianit ishte shumë i madh asokohe.

XHEKO 1

Sipas asaj qĂ« raporton e pĂ«rditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, Galiani nĂ« atĂ« kohĂ« i kishte shkruar njĂ« letĂ«r sulmuesit boshnjak se do tĂ« bĂ«nte gjithçka qĂ« ai tĂ« vishte fanellĂ«n kuqezi.

Gjithçka pothuajse ishte e kryer, sa dhe vetë ish-administratori i deleguar i Milanit udhëtoi për në Sarajevë dhe qëndroi për tre ditë në hotel për firmosjen e kontratës.

Më pas Volfsburgu që në atë kohë kishte fituar dhe Bundesligën gjermane bllokoi këtë operacion merkatoje duke sfumuar gjithçka.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *