E çuditshme në Islandë, të rinjtë luajnë pranë vullkanit

14:11 30/03/2021

Dëshira për sportin nuk i ka penguar të rinjtë që të luajnë me top pranë vatrës së një vullkani.

Pamjet janë të fokusuara në afërsi të vullkanit islandez, që shpërtheu ditët e fundit në një prej ishujve të Rekreavikut për herë të parë në më shumë se 6000 vjet.

Të rinjtë shihet të fokusuar totalisht tek loja dhe nuk i bën përshtypje llava që del nga gropa gjigante.

Trajektorja e çuditshme që merr topi tregon vështirësitë në këtë zonë.

Vullkani shpërtheu më 19 mars në malin Fagradalsfjall dhe prodhoi më shumë se 1 milion metra katrorë llavë.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.