E çuditshme por e vërtetë, qenushja me emrin Musa i bashkohet Spanjës për duelin me Shqipërinë


Përfaqësuesja e Spanjës do të zbresë në fushën e lojës ndaj Shqipërisë me një risi të madhe. Përkrah saj do të jetë edhe një pjesëtar i ri i ekipit spanjoll, i cili debuton pikërisht ndaj kuqezinjve.

spanja

Ekipi kombëtar i Spanjës ka prezantuar sot edhe para mediave sponsorin e ri, Artero, një kompani e cila merret me produkte për mirëqenien e kafshëve. Sigurisht, “ambasadori” i kompanisë nuk mund të ishte gjë tjetër përveçse një qen, ose në rastin konkret një qenushe me emrin Musa.

Skuadra ka pozuar sot në stërvitjen e fundit me qenushen në fjalë dhe nesër, në fillimin e sfidës do të zbresë me të në fushën e lojës, duke nisur partneritetin me këtë kompani. Musa do të shoqërojë Spanjën në të gjithë aktivitetet e saj derisa të mbyllet bashkëpunimi mes palëve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.