“E dashura më trajtoi si qen”, Albi Lushi: Tradhtia është shkak dhe pasojë

e dashura me trajtoi si qen albi lushi tradhtia eshte shkak dhe pasoje
e dashura me trajtoi si qen albi lushi tradhtia eshte shkak dhe pasoje

Poeti i njohur në rrjetet sociale, Albi Lushi rrëfen në Podcastin ‘M’kujto’ të gazetares Çenkuela Hasa se si dashuria e parë e zbërtheu për të nisur krijimtarinë e tij. Lushi shpjegon konceptin e tij për tradhtinë dhe rrëfen përse u nda nga e dashura e fundit.

“E kam patur shansin të përjetoj dashurinë dhe ngushëlloj të gjithë ata që nuk e kanë provuar. Përjetimet e asaj moshe më kanë bërë të zbërthehem emocionalisht dhe artistikisht. Duhet të të godasë diçka e madhe që të kuptosh realisht se ku je. Ajo ndjenjë më ka bërë jo vetëm të bëj poezi të bukura, por edhe ta vlerësoj shumë një marrëdhënie. Nga e dashura u ndava sepse më trajtoi si qen. Tradhtia është një shkak për pasojë..”, u shpreh Albi Lushi.

Sipas Lushit, në rrjetet sociale njerëzit që shfryjnë mllef janë ata që vuajnë mungesën e dashurisë.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts