E dëmtuar pjesërisht nga reshjet e shiut pak ditë më parë, shembet ura në Kukur të Gramshit

Një urë që lidh fshatin Kukur me qytetin e Gramshit është shembur pasditen e sotme, duke u bërë rrezik për banorët e zoës.

BalkanWeb mëson se ura u shemb pak minuta pasi autobusët e linjave kaluan mbi të. Ura kishte një lartësi prej 5 metrash dhe me lartësi 10 metra.

Kujtojmë se para pak ditësh një stuhi shiu që vërshoi mbi këtë zonë dëmtoi pjesërisht këtë aks rrugor si dhe prodhimet bujqësore në këtë zonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts