E kanë krahasuar me Pyjolin, Kukureja: Nuk ngjasojmë vetëm prej flokëve, skuadra vjen gjithmonë e para

e kane krahasuar me pyjolin kukureja nuk ngjasojme vetem prej flokeve skuadra vjen gjithmone e para


Mark Kukureja ka përfunduar në qendrën e vëmendjes te Spanja pas episodit në ndeshjen çerekfinale me Gjermaninë. Ai është pyetur për të përbashkëtat me Karles Pyjol, për të cilën tha se ai dhe ish-mbrojtësi i famshëm nuk ngjasojnë vetëm prej flokëve, por prej faktit se japin gjithçka në fushë për kombëtaren.gfdhh“Karles është një legjendë e vërtetë, por diçka që do ta kem përgjithmonë të përbashkët me të, është fakti se japim maksimumin në fushë për skuadrën. Unë i njihja shumë mirë pikat e tij të dobëta dhe të forta, për atë skuadra ishte gjithmonë e para. Edhe kjo është një prej karakteristikave të mia, jam i lumtur që më krahasojnë me një si ai, është një lojtar që ka bërë histori. Shpresoj të kem një karrierë të ngjashme me të tijën”, u shpreh Kukureja.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts