E KRYER/ Grizman rikthet te Atletiko Madrid, ja detajet e marrëveshjes dhe arsyet e largimit nga Barcelona

Antuan Grizman kthehet te Atletiko e Madridit. Barcelona ka pranuar ofertën për ta huazuar sulmuesin francez te kampionët e Spanjës, teksa në orët në vijim pritet të vijë në orët në vazhdim.

Screenshot_21-3-780x439

Francezi rikthehet tek ekipi ku i bë i famshëm teksa palët kanë rënë dakord për një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit. Mes të tjerash zbulohet që Atletiko mund ta blejë sulmuesin për shumën e 40 milion eurove.

Transferimi sipas “Marca”-s, u bĂ« pĂ«r disa arsye: nevojat urgjente financiare tĂ« BarcelonĂ«s, dĂ«shira e Diego Simeones pĂ«r ta pasur pĂ«rsĂ«ri nĂ« skuadĂ«r dhe pse jo, edhe dĂ«shira e lojtarit pĂ«r t’u kthyer nĂ« Atletiko.

Vlen të theksohet se Grizman u transferua nga Atletiko te Barcelona për më shumë se 100 milionë euro, teksa sulmuesi ishte shumë larg pritshmërive.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *