E mbyll vitin pa Botëror por me makinën e një narkotrafikanti, dhuratë e veçantë për Mançinin
Një makinë e konfiskuar nga trafiku i drogës i është dorëzuar trajnerit të Italisë Roberto Mançini. Makina në fjalë është një Fiat 500 Abarth blu e hapur, ashtu si janë ngjyrat e uniformës së kombëtares italiane.

fdgfgdfgfd

Ky është një gjest simbolik, si dhe një konfirmim i partneritetit mes ADM dhe FIGC, i nxitur nga parimet e ligjshmërisë, mbrojtjes së përshëndetjes dhe praktikimit të sportit.

Fotoja e dorëzimit është publikuar në faqen zyrtare të Agjencisë së Doganave dhe Monopolit 3 ditë më parë, me mbishkrimin plot fjalë krenarie: “Një makinë me ngjyrat e Kombëtares, simbol i vlerave të sportit dhe lufta kundër krimit.

Kujtojmë se Italia nën drejtimin e Mançinit u shpall kampione e Europës duke mposhtur Anglinë me penallti. Ajo siguroi edhe praninë në finalet e Ligës së Kombeve për të dytin edicion radhazi, por gjithsesi do të shohë si spektatore Botërorin 2022 pasi nuk arriti të kualifikohej në këtë eveniment.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *