E moshuara harroi gjellën në zjarr dhe doli jashtë banesës, shkrumbohet nga flakët apartamenti në Lushnje

Një ngjarje e rendë ka ndodhur në Lushnje, ku një hyrje ka marrë flakë dhe është shkrumbuar plotësisht, pasi e moshuara kishte harruar bombolën ndezur pas gatimit. Mësohet se flakët rrezikonin gjithë ndërtesën dhe ndërhyrja e menjëhershme e zjarrfikëses ka bërë izolimin dhe shuarjen e zjarrit.

Gazetari Juli Shota bën me dije se ngjarja ka ndodhur në pallati 5 katësh në qendër të Lushnjes pranë shtëpisë muze të Kongresit.

E moshuara ndodhej jashtë banesë kur kjo e fundit është përfshirë nga flakët, ndërsa kanë qenë banorët e tjerë ata që të alarmuar kanë njoftuar policinë dhe zjarrfikësen.

Si pasojë e flakëve, banesa e të moshuarës është shkrumbuar plotësisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts