“E njoh personalisht”, këngëtari shqiptar rrëfen takimin me Goran Bregoviç: Ka respekt për kombin tonë. Duhet të thirrej në qendër të Prishtinës, më pas në Korçë

Këngëtari shqiptar Shemsi Krasniqi i njohur si Shemi i ‘’Ilirëve’’ thotë se e njeh personalisht Goran Bregoviç pasi e ka takuar në Lipjan të Kosovës.

Shemi siguron se Bregoviç ka respect për kombin shqiptar me aq sa e njeh ai.

Po ashtu ai thotë se nuk është nacionalist si dhe për herë të fundit me të është takuar para luftës.

“Unë e njohe atë personalisht. Groan Bregovciqin e kam njoftuar në Lipjan dhe kam kënduar aty këngë amerikane, angleze. Kur e kryem më tha, s’ka me melosin shqiptar, ai mu, si në pëshpëritje. Nuk është nacionalist

Unë po ju them se ka respekt për kombin tonë. Për të fundit herë me të jam takuar paralufte, paslufte jo. Aq sa unë e njoh Goran Bregoviqin, ka një respekt për kombin shqiptar”, tha Shemi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *