E njohu e gjithë bota prej të qeshurës karakteristike, ndërron jetë në moshën 65-vjeçare komediani spanjoll (VIDEO)

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçari komediani spanjoll, Juan Joya Borja, i cili u bë i famshëm për të qeshurën e tij.

Gjerësisht, Yoya Borja njihej me pseudonimin “El Risitas”, që do të thotë “të qeshurat”.

E gjitha në fakt, ndodhi në vitin 2014, ky Borja, ishte i ftuar në një televizion kombëtarë spanjoll dhe nuk e ndalte të qeshurën karakteristike, pas çdo përgjigjeje që jepte.

Intervista, u bë pjesë e shumë “memeve” dhe konvertimit në titra, edhe në gjuhën shqipe. Mësohet se ai prej një viti vuante nga probleme shëndetësore. Për siguruar kurat e shtrenjta të sëmundjes, atë e kanë ndihmuar shumë qytetarë, por fatkeqësisht, nuk ia arriti t’ia dilte.

Ditën e sotme, shumë media spanjolle i kanë kushtuar homazhe komedianit të njohur.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *