E paprecedentë! Shqiptari dhunon priftin në qendër të Bolonjës, i moshuari përfundon në spital

Një ngjarje e paprecedentë u regjistrua të premten në qendër të Bolonjas, ku një i ri shqiptar dhunoi një prift katolik.

Sipas policisë italiane, At Domenico Vittorini u sulmua para bazilikës së San Giacomo. Ansa shkruan se shqiptari, me një të kaluar kriminale dhe një histori të problemeve me shëndetin mendor si fillim debatoi me priftin dhe më pas e goditi atë disa herë me grusht.

Fill pas ngjarjes, 35-vjeçari shqiptar u arrestua nga policia, ndërkohë që prifti u dërgua në spital për mjekim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *