E pazakontë në Kanada, aeroplani bën ulje të detyrueshme në autostradë

e pazakonte ne kanada aeroplani ben ulje te detyrueshme ne autostrade
e pazakonte ne kanada aeroplani ben ulje te detyrueshme ne autostrade

15:23 30/10/2021

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në autostradën 407, në afërsi të Markham, në periferi verilindore të Torontos. Një aeroplan i vogël turistik duhej të bënte një ulje emergjente të rrezikshme pikërisht në autostradë e ngarkuar me trafik.

Manovra ishte e suksesshme, aq sa avioni dhe personat që ishin në kabinë ia hodhën pa pasoja.

Megjithatë, ato çaste ishin momente frike sepse një gabim i vogël padyshim që mund të kishte shkaktuar pasoja tragjike. E gjithë skena u kap nga kamerat e sigurisë së rrugës, me videon që u bë shumë shpejt virale.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts