“E qëlluan para syve të mi”! Gruaja e ish-bankierit rrëfen detajet e vrasjes nga shqiptarët: E pashë të shembej përtokë!

Mediat italiane kanë zbardhur dëshminë e bashkëshortes së ish-bankierit italian Giovanni Caramuscio që u ekzekutua dje në mbrëmje nga dy vëllezër shqiptarë, ndërsa po tërhiqte para në një bankomat.

Anna Quarta tregon momentet kur dy persona kanë qëlluar me një pistoletë Beretta bashkëshortin e saj, i cili është rrëzuar menjëherë përtokë.

“E pashë Giovanni-n të shembej përtokë. Vrapova drejt tij, u përpoqa ta ndihmoj të ngrihej. Por ai tashmë kishte vdekur. Nuk po e besoja, dhe ende nuk e besoj”, ka deklaruar bashkëshortja e viktimës.

Ajo po ashtu ka treguar se i kishte thënë bashkëshortit që ti tërhiqte paratë ditën tjetër. “Giovanni më tha: Ndalojmë një moment, duhet të tërheq disa para”, ndërsa Anna iu përgjigj: “E bëjmë nesër”. Megjithatë Giovanni këmbënguli dhe Anna po e priste pranë makinës, pa e ditur se çfarë do të ndodhte më pas.

Pamjet e kamerave të sigurisë kanë treguar edhe skenën e vrasjes, ku dy vëllezërit shqiptarë ishin të maskuar me maska anti-Covid.

Ata e kërcënuan me armë ish-bankierin, ndërsa ai reagoi instinktivisht duke e shtyrë njërin prej tyre. Por reagimi i tjetrit ishte fatal, duke e qëlluar me pistoletë Beretta me 5 plumba, dy prej të cilëve përfunduan në gjoksin e viktimës.

Dyshohet se pistoleta Beretta kalibër 9 është shkrepur nga Paulin Mecaj. E njëjta armë është gjetur nga hetuesit në shtëpinë e autorit të dyshuar.

69-vjeçari i ndjerë ishte një ish-bankier tanimë në pension që kishte punuar në Napoli. Ai u qëllua me armë të premten në mbrëmje ndërsa po kthehej me gruan në shtëpi, pas një darke festive me miq e të afërm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *