E rëndë, 12-vjeçarja vret të atin për t’u bërë e famshme

15:34 23/10/2021

Një vajzë e re ka rrëfyer në mënyrë të frikshme vrasjen e babait të saj në përpjekje për të fituar famë, ka thënë policia.

12-vjeçarja, së bashku me shoqen e saj 13-vjeçare, thanë se ajo vrau babanë e saj polic pasi u frymëzua nga vrasja e tmerrshme e Red Baron nga 20 vjet më parë.

Nxënësja dyshohet se u frymëzua nga Suzane Louise von Richthofen, një pasardhëse e asit fluturues gjerman të Luftës së Parë Botërore, e cila vrau prindërit e saj të pasur në Sao Paulo të Brazilit në vitin 2002.

Oficerët që po hetojnë vrasjen e 46-vjeçarit Neife Luiz Ëerlang në shtetin brazilian të Santa Catarina arrestuan dy vajzat në lidhje me vdekjen e tij, sipas Daily Star.

Mediat vendase kanë pohuar se vajzat e kanë kryer vrasjen e supozuar sepse donin të bëheshin të famshme si Suzane Louise von Richthofen.

Adoleshentet thuhet se kanë pranuar krimin dhe kanë thënë se janë frymëzuar nga historia e Suzanes, duke e perceptuar atë si një viktimë të shoqërisë dhe besojnë se do të bëheshin po aq të famshëm sa ajo.

Suzane von Richthofen u dënua për vrasjen e Manfred Albert von Richthofen dhe Marisia von Richthofen, dhe i dashuri i saj Daniel Cravinhos dhe vëllai i tij Cristian Cravinhos u dënuan gjithashtu.

Rasti u bë një sensacion publik dhe që atëherë ka qenë objekt i dy filmave, të cilët të dy ndryshojnë motivin e Suzanne për kryerjen e vrasjes.

Në njërën, ajo e bën atë për të trashëguar pasurinë e babait të saj dhe në një tjetër u detyrua nga i dashuri i saj që pinte duhan.

Dy vajzat, emrat e të cilëve nuk bëhet me dije, kishin synuar të vrisnin edhe gruan e viktimës, por nuk mundën ta bënin këtë.

Suzana supozohej se ishte një e afërme e largët e luftëtarit gjerman të Luftës së Parë Botërore, Manfred von Richthofen, i njohur si “Baroni i Kuq”, i cili është vlerësuar të ketë arritur mbi 80 fitore në karrierën e tij përpara se të vritej në një përleshje qensh në 1918. .

Kur u arrestuan, dy adoleshentët dyshohet se nuk janë penduar, duke pyetur nëse do të bëheshin të famshëm si Richthofens. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *