E rëndë| 2-vjeçarja humb jetën pasi preku karikusin e telefonit, e godet rryma elektrike

11:47 27/08/2021

Një vajzë 2-vjeçare ka humbur jetën pasi preku karikusin e telefonit që i dha një goditje elektrike vdekjeprurëse.

Sara Alves de Albuquerque nga komuna Erere, Brazil u vra pasi vuri duart mbi pajisjen. Ajo u dërgua me urgjencë në një spital lokal, por ndërroi jetë pavarësisht se mjekët bënë të pamundurën që ta mbanin atë në jetë.

Policia tani do të hetojë rrethanat që lidhen me vdekjen e 2-vjeçares. Brazili regjistroi 355 vdekje nga goditjet elektrike vetëm vitin e kaluar.

Ende nuk është zbuluar se për çfarë marke telefoni ishte karikusi.

Vdekja e dy vjeçare vjen pas një ngjarje tjetër të rëndë, ku një adoleshente u vra pasi pësoi një goditje elektrike në banjë duke përdorur telefonin në karikim.  Viktima, e identifikuar si Anna K dhe u gjet pasi një fqinj raportoi një rrjedhje uji në tavanin e tij.

Mjekët konfirmuan se 15-vjeçarja kishte vdekur nga një goditje elektrike. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com