E rëndë / 9 fëmijë humbin jetën nga një aksident masiv në SHBA

Të paktën 9 fëmijë dhe 1 i rritur kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti masiv në SHBA, ku u përfshinë 18 automjete. Ngjarja ka ndodhur në shtetin Albamas shkruan BBC.

Autoritetet njoftuan se fëmijët që humbën jetën tragjikisht në aksident, variojnë nga moshat 9 muajsh, e deri në 17 vjeç. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë rruga e lagësht, që ka shkaktuar përplasjet seri të automjeteve. Zona është përfshirë nga një stuhi tropikale, që ka shkatërruar dhjetëra shtëpi.
Foshnja 9 muajshe vdiq në një automjet së bashku me të atin.

Tetë viktimat e tjera ishin në një automjet që i përkiste një shtëpie strehimi për vajzat e braktisura, të lënë pas dore, ose të abuzuara. Më e vogla mes viktimave në këtë automjet ishte katër vjeç.

Pesë persona të tjerë u lënduan gjatë përplasjes, por asnjë nuk ndodhet në gjendje kritike për jetën, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *