E rëndë, adoleshentja indiane përdhunohet për muaj të tërë, në pranga 28 persona

Një 15-vjeçre në Indi është përdhunuar në mënyrë sistematike për nëntë muaj nga dhjetë2ra persona. Policia në Mumbai thotë se në lidhje me këtë rast, ka arrestuar 28 persona.

Me sa duket gjithçka filloi kur i dashuri i saj e dhunoi dhe i filmoi të gjitha. Ai dhe miqtë e tij dyshohet se i përdorën pamjet për ta shantazhuar gjatë periudhës së caktuar kohore. Vajza 15-vjeçare raportoi gjithçka në polici, me kohën lokale. NDTV indiane raporton se ka emëruar gjithsej 33 sulmues dhe i njeh pothuajse të gjithë.

Pas një rasti të tmerrshëm të përdhunimit në grup në një autobus në 2012, India vendosi ligje të rrepta për t’u marrë me krimet e një natyre seksuale.

Megjithatë, pavarësisht vëmendjes së shtuar, ato mbeten një problem serioz.

Vitin e kaluar, u regjistruan 28,046 raste të përdhunimit, që do të thotë gati 77 raste në ditë. Fushatat thonë se shifrat aktuale janë shumë më të larta sepse shumë raste as që raportohen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.