E rëndë! Mamaja i pret fytin dy fëmijëve dhe me pas tenton të…

22:57 07/07/2021

Një mama preu fytin e fëmijëve të saj përpara se të përpiqej të vriste veten, por u ndal sepse i dhembte.

Berenice Jaramillo-Hernandez, 26 vjeç, vrau Miranda Jaramillo, pesë dhe Katherine Miranda Jaramillo, gjashtë, më 11 Dhjetor 2020.

Kur oficerët e policisë arritën në vendin e ngjarjes në qytetin Gainesville, Florida, SH.B.A., ajo kishte dëmtime serioze në qafë dhe të dy fëmijët kishin vdekur tashmë.

Jaramillo-Hernandez kishte vendosur djalin dhe vajzën e saj krah për krah dhe i kishte mbuluar me maska ​​për fytyrën.

Oficerët e policisë besojnë se Miranda u vra ndërsa ishte në gjumë, ndërsa motra e tij shikonte. Katherine më pas u përpoq të shpëtonte, duke pësuar plagë mbrojtëse në duar dhe zona të tjera, raporton Gainesville Times.

Gjaku ishte shpërndarë nëpër mobileje, mure dhe kudo tjetër tha hetuesi i Zyrës së Sherifit, Jerry Phillips, në Gjykatën Superiore të Qarkut Hall.

Arma e vrasjes u gjet në një komodinë së bashku me shënime të shumta që detajonin planet e Jaramillo-Hernandez për të vrarë fëmijët e saj.

Philipps shtoi: “Kur biseduam me të pse ndaloi aktin e vëtëvrasjes, ajo u shpreh se i dhembte.

Jaramillo-Hernandez u deklarua fajtore për vrasje keqdashjeje, mizori të fëmijëve të shkallës së parë dhe sulme të rënda. Ajo do të vuajë dy dënime të përjetshme radhazi.

Prokurori i Rrethit Gjyqësor Verilindor Lee Darragh tha: Kjo ishte një nga çështjet më të trishtueshme që kam parë në dekada të ndjekjes penale. Ajo nuk do ta shohë më kurrë dritën e diellit.

Trupat e fëmijëve u kthyen përsëri tek babai i tyre në Meksikë dhe u varrosën në vendin e tyre. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.