E rëndë në Angli/ 13-vjeçari qëllohet me plumb pas shpine, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Angli. Një djalë 13-vjeçar po lufton për jetën pasi u qëllua me plumb pas shpine teksa po ecte në rrugë në Birmingham.

Fëmija, vetëm 13 vjeç, u zbulua me një plagë me armë zjarri në Ëest Midlands, mbrëmjen e djeshme.
Ai u dërgua me urgjencë në spital në një gjendje kritike me plagët e tij të përshkruara si të rëndësishme për jetën.

Ekuipazhet e emergjencës, përfshirë oficerë policie të armatosur, vrapuan në vendngjarje pak pas orës 19:00 mbrëmë pasi djali u gjet i rrëzuar në nënkalim.

Hockley Circus është një nga rrugët kryesore arteriale të qytetit që bashkon qytetin dhe autostradën M5. Ditën e sotme, do të qëndrojë e mbyllur ndërsa ekipet e mjekësisë ligjore po kërkojnë të dhëna.
Një zëdhënës i policisë së Ëest Midlands tha: “Ne po i bëjmë thirrje urgjentisht kujtdo në zonë me çdo informacion.
“Kjo është një zonë e ngarkuar me shumë shoferë, kështu që ne po i kërkojmë kujtdo që ka kamera të kontrollojë pamjet e tyre pasi kjo mund të na ndihmojë të identifikojmë personat përgjegjës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.