E rëndë në Florida, i riu vret 3 persona dhe më pas veten

Një person i armatosur vrau tre persona me ngjyrë në një sulm me motive racore dhe më pas vrau veten në Jacksonville, Florida, sipas burimeve zyrtare.

Autori, një i ri në fillim të të 20-ave, hyri në një dyqan Dollar General dhe hapi zjarr, duke shkaktuar edhe një përplasje me policinë.

Sherifi TK Waters tha se dy burra dhe një grua u vranë nga personi i armatosur. Kryebashkiakja Donna Deegan tha se ky rast ishte një “krim i mbushur me urrejtje” i nxitur nga racizmi.

Sherifi tha se vrasësi mbante një pushkë gjysmë automatike dhe një pistoletë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts