E rëndë në Francë, nuk i bindet urdhrit të policisë për kontroll, efektivët vrasin me armë zjarri shoferin e mitur (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë, ku efektivët e policisë kanë vrarë me armë zjarri një shofer të mitur, pasi ky i fundit nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar.

Oficerët e policisë i kërkuan një shoferi 17-vjeçar të ndalonte për shkeljen e rregullave të trafikut, por i riu nuk pranoi dhe u përpoq të largohej. Më pas policët e qëlluan dhe e plagosën rëndë. Në automjet ndodheshin edhe dy persona të tjerë. Pasagjeri i parë u arratis, por i dyti, gjithashtu i mitur, u arrestua dhe u dërgua në paraburgim.

E gjithë ngjarja është filmuar dhe videot janë bërë virale në rrjet. Një video që po qarkullon në rrjetet sociale tregon se dy efektivët ndalojnë automjetin. Njëri i drejton armën shoferit nga dritarja dhe më pas e qëllon ndërsa ai po largohej.

Autoritetet franceze kanë nisur hetimet për vrasje të mundshme me dashje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts