E rëndë në Greqi/ Aksidenti automobilistik u merr jetën 3 emigrantëve

Tre emigrantë humbën jetën dhe katër persona u plagosën rëndë në një aksident automobilistik që ndodhi të premten pasdite në kryqëzimin e Nea Bafra në Serres, Greqi.

Sipas mediave greke aksidenti ndodhi pas një përplasjeje të madhe të dy automjeteve, njëra prej të cilave po transportonte emigrantët.

Të plagosurit u transportuan me ambulanca të EKAB në spitale.

Në të njëjtin vend pati një aksident me makinë me dy emigrantë të vdekur më 4 qershor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.