E rëndë në Indi, elefanti ‘braktis’ xhunglën dhe vret 14 persona

Të paktën 14 persona janë vrarë nga një sulm i elefantit në Indi.

Mediat e huaja shkruajnë se një elefant i egër, u shkëput nga tufa dhe u drejtua në banesat në Sental Pargan, duke shkaktuar një masakër të vërtetë.

Caiotai Devi 31 vjeç dhe Vandana Kumari 16 vjeç, ishin duke u larë në lumin e fshatit, kur u shkelën për vdekje nga elefanti.

“Dy të rinjtë shkuan për t’u larë, por s’u kthyen më. Ata u vonuam dhe ne dyshuam menjëherë, kështu që nisëm kërkimet. Pranë trupave të jetë të tyre, ne pamë elefantin, i cili sapo pikasi praninë tonë, u largua me shpejtësi në brendësi të pyllit”, tha bashkëshortja e Catai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *