E rëndë në Itali/ I moshuari vret gruan, djalin, pronarët e shtëpisië e në fund kryen vetëvrasje

TORINO

Një 83-vjeçar i quajtur Renzo Tarabella, qëlloi dhe vrau gruan e tij, djalin me aftësi të kufizuara dhe dy bashkëshortët e moshuar që kishin shtëpinë e tyre në pronësi, një apartament në Rivarolo Canavese, në zonën e Torinos. Kur, në mes të natës, karabinierët u përpoqën të hynin në shtëpi me ndihmën e zjarrfikësve, burri qëlloi veten dhe u plagos rëndë. Arsyet e ngjarjes nuk janë sqaruar ende.

Të katër viktimat janë gruaja 79-vjeçare e tij, Tarabella Rosaria Valovatto, djali Uilson, 51 vjeç dhe pronarët e shtëpive Osvaldo Dighera, 74 vjeç dhe gruan e tij Liliana Heidempergher, 70 vjeçe, e cila jetonte në katin e sipërm të ndërtesës.

Trupat e katër viktimave, të vrarë të shtunën, u gjetën nga karabinierët pak pas orës 3 të mëngjesit, kur ata arritën të hynin në shtëpi. Arma e përdorur nga i moshuari mbahej në mënyrë të rregullt nga ana ligjore.

Vajza e pronarëve të shtëpisë dha alarmin. Gruaja, e cila jeton në një ndërtesë përballë prindërve të saj, nuk ishte në gjendje t’i kontaktojë ata në telefon dhe shkoi t’i binte ziles dhe, duke mos i gjetur në shtëpi, thirri karabinierët. Por kur mbërriti policia, fillimisht kishte zëra, por më pas ndaloi edhe ai zë ndaloi së foluri me ta. Dhe ndërsa policia u përpoq të hynte në shtëpi nga ballkoni, i moshuari qëlloi veten në kokë me armë.

Tani 83-vjeçari është në një prognozë të rezervuar, i ruajtur në spitalin San Giovanni Bosco në Torino.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.