E rëndë në Itali/ Rrëzohet avioni në Milano, humbin jetën 2 pilotët dhe 6 pasagjerë, mes tyre edhe një fëmijë

Një avion është rrëzuar pasditen e sotme  pranë Milanos , në San Donato  duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë.

Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Ne Nder
 

Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.