E rëndë në Japoni/ 20 vjeçari sulmon dhe thikë dhe acid pasagjerët në një tren, 15 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë (Video)

Një burrë është në gjendje kritike dhe rreth 14 të tjerë janë plagosur pasi u sulmuan me thikë dhe acid klorhidrik nga një i huaj në një vagon treni në Tokio.

I dyshuari rreth 20 vjeç është arrestuar në vend, raportojnë mediat.

Sulmi ndodhi në një tren për në Shinjuku, stacionin më të ngarkuar të trenit në botë, në orën 20:00 me orën lokale, teksa shumë të rinj po shkonin në qendër të qytetit për të festuar Halloween, pikërisht në momentin që qendrat e votimit u mbyllën pas zgjedhjeve të sotme parlamentare.

 

 (BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.