E rëndë në Kinë/ 24-vjeçari futet në kopshtin e fëmijëve dhe vret dy prej tyre, plagosen 16 të tjerë, pamjet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

Të paktën dy fëmijë kanë mbetur të vdekur dhe 16 të tjerë kanë mbetur të lënduar nga një sulm me thikë që ka ndodhur në një kopsht në qytetin kinez Beili.

Sulmuesi është identifikuar si 24-vjeçar dhe është arrestuar nga policia.

Në videon e postuar në rrjete sociale shihen fëmijët duke qarë dhe të gjakosur nga sulmi.

Autoritetet nuk e kanë zbuluar motivin e sulmit, ndërsa mediat, thonë se i dyshuari ishte në prag divorci me bashkëshorten aktuale, e cila punonte dhe si edukatore në kopshtin ku ndodhi sulmi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *