E rëndë në Kosovë, ndërron jetë nga COVID-i i riu (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kosovë.

Një i ri nga Prishtina, i quajtur Florent Kurtolli, nuk e ka fituar betejën me virusin, e si pasojë ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur familjarët.

Sakaq, kujtojmë se në ditët janë rritur rastet e reja dhe viktimat nga virusi. Autoritetet kanë bërë thirrje për vaksinim dhe respektim të masave mbrojtëse, për të frenuar përhapjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.