E rëndë në një kopsht zoologjik të Kilit, kujdestarja sulmohet nga tigri, ndërron jetë në vend

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një kopsht zoologjik në Kili.

Mediat e huaja shkruajnë, se kujdestarja e kafshëve, ka ndërruar jetë pasi u sulmua nga një tigër.

Gruaja, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur, ishte duke u kujdesur për kafshët në momentin që është sulmuar nga grabitqari. Sipas raportimeve e reja ka pësuar plagë të shumta në qafë dhe bark, e kësisoj, s’mundi t’i mbijetojë lëndimeve, duke ndërruar jetë në vend.

“Kujdestarja nuk e dinte që dera e kafazit ku ndodhej kafsha ishte e hapur. Ajo ishte me shpinë nga kafsha në momentin që është sulmuar. Sulmi nuk ka zgjatur shumë dhe vajza ka ndërruar jetë në vend”, tha policia.

Parku është mbyllur përkohësisht, ndërsa hetues të shumtë policorë ndodhen përgjatë territorit ë saj, për të marrë informacionet e duhura për këtë ngjarje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *