E rëndë në Rusi, shkoi me miqtë për të vizituar parkun, i riu sulmohet nga ariu, kafsha kapet duke u ushqyer me trupin e tij

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një park kombëtar në Rusi.

Mediat lokale shkruajnë, se 42-vjeçari Yevgeny Starkov, është sulmuar dhe ngrënë nga një ari. Ai ishte me miqtë e tij duke vizituar parkun, kur papritur, kafsha trupmadhe u shfaq dhe nisi ta sulmojë.

Miqtë kanë mundur të largohen nga vendi i ngjarjes, duke ecur për 7 orë në këmbë dhe njoftuan autoritetet për atë që kishte ndodhur. Hetuesit e kanë të vështirë për të shkuar në vendin ku u regjistrua sulmi, për shkak të motit të keq thonë autoritetet.

“Ishim duke bërë gati rrobat në tendë, kur papritur ariu u shfaq dhe nisi të sulmonte Yevgeneyn. Të gjithë u tmerruam. Kafsha ishte vërtetë e madhe dhe e frikshme. Pasi u ushqye me trupin e shokut tonë, ai na sulmoi ne. Por as vetë nuk e kuptuam se si u ngjitëm rreth 50 metra në lartësi, duke shpëtuar”, tha mikja e viktimës, Yulia Arbuzova.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *