E rëndë në SHBA, autobusi përplas për vdekje 15-vjeçaren dhe shoferi largohet nga vendi i ngjarjes, publikohen pamjet (VIDEO)

Policia ka arrestuar një shofer autobusi në Brooklyn, pasi ka goditur për vdekje një 15-vjeçare që po kalonte rrugën.

Antonina Zatulovska nga Coney Island u shpall e vdekur në vendin e ngjarjes, në kryqëzimin e Bedford Avenue dhe Avenue P në Mid2ood pasi kur policia mbërriti e gjeti pa ndjenja.

Shoferi i autobusit Aleksander Patlakh 59 vjeç, gjithashtu nga Coney Island u arrestua. Ai pasi përplasi vajzën, është larguar nga vendi i ngjarjes.

Është e paqartë se ku ishte drejtuar 15-vjeçarja mëngjesin e 17 janarit pasi shkolla e mesme James Madison e cila ndodhet në atë kryqëzim ishte e mbyllur të hënën për Ditën e Martin Luther King.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *