E rëndë në SHBA, e ëma ndërroi jetë nga mbidoza, foshnja 15-muajshe gjendet i vdekur brenda makinës së saj

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Një fëmijë 15 muajsh është gjetur i vdekur brenda makinës së nënës së tij, pasi e ëma, kishte ndërruar jetë më herët nga mbidoza.

Tiffany Sperars, 32 vjeçe dhe djali i saj, Nicholas Croëder, u gjetën të dy të vdekur në banesën e tyre në Protland.

Nga ekspertiza u zbulua se shkaku i vdekjes së Spears ishte ‘toksiciteti akut i kombinuar i ilaçeve nga metamfetamina dhe fentanili’.

Tim Bailey, nga Zyra lokale e Sherifit tha se vajza tre-vjeçare e Spears mbijetoi pasi u gjet brenda shtëpisë dhe u mjekua në një spital lokal.

Një oficer vizitoi shtëpinë dhe konstatoi që dera ishte e mbyllur. Kur pa në dritare vuri re vajzën 3 vjeçe dhe Spears në tokë pa lëvizur.

Pasi policia arriti në vendin e ngjarjes pa që Spears të ishte shtrirë në dyshemenë e banjës dhe nuk kishte asnjë shenjë të dukshme traume, ndërsa djali i pajetë u gjet në sedijen e makinës të parkuar para shtëpisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com