E rëndë në SHBA, krokodili sulmon për vdekje 71-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se një 71-vjeçar është sulmuar nga një krokodil e si pasojë ka ndërruar jetë.

Burri ishte duke kaluar në zonat e përmbytura të Luizanës ku është sulmuar nga zvarraniku. Trupi i tij ende nuk është gjetur. Ngjarja është mësuar nga gruaja, e cila kishte parë të gjithë skenën.

Përmbytjet e shkaktuara nga uragani Ida kanë sjell alarm të shtuar në SHBA.

Autoritetet mendojnë se të tjerë krokodilë janë duke notuar në rrugët e përmbytura dhe paralajmëron qytetarët të bëjnë kujdes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.