E rëndë në SHBA, po udhëtonte me shpejtësi ‘skëterrë’, adoleshenti përplas për vdekje 5 persona

18-vjeçari Ramiro Gomez shkaktoi një aksident automobilistik në Florida, ku si pasojë ai vetë mbeti i vdekur dhe po ashtu vrau 4 të tjerë.

Gomez tejkaloi kufirin e shpejtësisë në zonën e populluar, gjë që shkaktoi humbjen e kontrollit mbi automjetin. Ai goditi një shtyllë, u përmbys dhe u ul në majë të një makine të parkuar aty pranë.

Në të ishte një çift i martuar, të cilët humbën jetën në vend. Gomez dhe dy pasagjerë në automjetin e tij gjithashtu vdiqën, ndërsa pesë prej tyre u plagosën rëndë.

Gomez po transportonte shtatë persona, të gjithë ishin të mitur të moshës 12-14 vjeç.

Sherifi i rrethit të Floridas njoftoi se gjashtë fëmijë u hodhën nga sedilja e pasme e veturës, kur veturat goditën një semafor.

Zyrtarët thanë se asnjë gjurmë e drogës dhe alkoolit nuk ishte regjistruar pranë Gomez, dhe se faktori kryesor për aksidentin tragjik ishte shpejtësia e tepërt me të cilën po lëvizte mjeti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *