E rëndë në Spanjë, gjenden 5 trupa të pajetë emigrantësh në bregdetin e Amlerias, mes tyre dhe një fëmijë 3 vjeçe

Trupat e një fëmije, 3 vjeç dhe katër të rritur janë gjetur në plazhet e Almerias në Spanjë.

Lajmi është konfirmuar nga autoritetet iberike, të cilat nënvizuan gjithashtu se viktimat ishin emigrant nga Afrika e Veriut. Këto ditë, brigjet e Spanjës janë mbushur me shumë emigrant që përpiqen të largohen nga vendi i tyre.

Disa, pranohen nga autoritetet dhe vendosen në kampe strehimi, ndërsa të tjerë, largohen sërish andej nga kanë ardhur.

Sipas të dhënave, në vitin 2021. të paktën 9.255 emigrantë kanë zbarkuar në plazhet e Spanjës, nga të cilat vetëm 1.724 emigrantë kanë ardhur në muajin gusht.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.