E rëndë në Turqi, kamioni përplaset me minibusin, 6 të vdekur e 2 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar paraditen e sotme në Konya të Turqisë.

Si pasojë deri më tani janë konfirmuar 6 të vdekur, e 2 të plagosur. Mediat turke raportojnë se një kamion i mbushur me plehra kimikë është përplasur me një minibus.

Gjashtë prej tyre ndërruan jetë në vend për shkak të përplasjes së fortë, ndërsa dy të tjerë u dërguan në spital.

Aksidentet e ngjashme janë të shumta në Turqi, pasi vetëm pak ditë më parë u regjistrua një përplasje e ngjashme me 9 viktima.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com