E rëndë në Turqi, mësuesi dhunon brutalisht nxënësin, publikohen pamjet (VIDEO)

Opinioni në Turqi është shokuar pas publikimit të pamjeve, ku shihet një arsimtar i matematikës në një shkollë në Ortakioy të Aksaray-it duke goditur pamëshirshëm një nxënës.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin, kur një arsimtare ndërhyn për ta shpëtuar nxënësin e gjorë, që rrihej brutalisht nga arsimtari në korridor të shkollës, transmeton Telegrafi.

Pas publikimit të pamjeve arsimtari është shkarkuar dhe ndaj tij pritet të fillojnë hetimet. E nga zhurma e madhe e shuplakave, arsimtarët e tjerë dalin në korridor për të parë se çfarë po ndodhë dhe për t’i dalë në ndihmë djaloshit.

Siç raportojnë mediat turke, ngjarja raportohet të ketë ndodhur më 14 dhjetor, kurse pamjet janë publikuar mbrëmë. Lidhur me këtë veprim kanë reaguar ashpër kolegët e arsimtarit të identifikuar si Ali Riza Y.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *