E rëndë në Turqi, shembet ndërtesa 2-katëshe, dyshohet se ka të vdekur nën rrënoja (VIDEO)

Një ndërtesë dykatëshe është shembur në Malatyas të Turqisë.

Sipas mediave lokale, ndërtesa është shembur në mënyrë të papritur dhe për fat të keq janë dëmtuar dhjetëra njerëz.

Kryebashkiaku i qytetit, tha se përpjekjet për të shpëtuar qytetarët që janë nën rrënoja vazhdojnë, ndërsa shtoi se janë shpëtuar 14 persona të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Gurkan tha se: “Përpjekjet tona për të shpëtuar qytetarët tanë që ishin nën rrënoja vazhdojnë. Tre qytetarë dolën me mjetet e tyre, 11 qytetarë u nxorën si rezultat i punës së ekipeve tona të shpëtimit. Qytetarët tanë mbetën në rrënojat për shkak të shembjes së ndërtesës rreth orës 16:50. 14 persona u shpëtuan dhe janë jashtë rrezikut për jetë”.

Tashmë kanë nisur përpjekjet për kërkim shpëtim dhe se besohet se ka edhe të vdekur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.