E rëndë në Zelandën e Re, nëna vret tre fëmijët e mitur, babai ‘shkohet’ kur mëson ngjarjen

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Zelandën e Re. Mediat e huaja shkruajnë, se Lauren Dickason, 40 vjeç është akuzuar për vrasjen e tre vajzave të saj të mitura. Laruen sapo ishte transferuar në Zelandën e Re, pasi kohë më parë kishte jetuar me burrin në Afrikën e Jugut. Policia njofton se gruaja vrau binjakët Maja (2) dhe Karla (2) dhe motrën e tyre Lijan (6).

Agjencia e lajmeve Staf raportoi se Graham Dikason u kthye në shtëpi rreth orës 10 të mbrëmjes dhe gjeti trupat e vajzave të tij të pajetë. Policia u thirr nga fqinjët kur dëgjuan Graham të bërtiste dhe të qante.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *