E rëndë, publikohen pamjet ku piloti i Forcave Ajrore Britanike sulmohet seksualisht nga kolegët (FOTO)

Një pilot i ri, i Forcave Ajrore Britanike (RAF) është sulmuar seksualisht nga kolegët e tij, gjatë një ceremonie. Mediat e huaja shkruajnë se skandali është zbuluar nga një video të publikuar në rrjete sociale.

Në video shfaqen ushtarë të dehur teksa mbajnë me forcë kolegun e tyre, i cili është lakuriq. Më pas ata e sulmojnë atë seksualisht. Pas publikimit të pamjeve, autoritetet kanë nisur me urgjencë një hetim penal.

Tashmë u takon strukturave më të larta të Forcave Ajrore Biratnike sqarojnë se si piloti i ri kaloi nëpër këtë kalvar të tmerrshëm vuajtjesh dhe poshtërimesh. Shqetësimi i Forcave Ajrore Britanike, është se skandali i shpërthyer do të dëmtojë jo pak reputacionin e tyre.

Sipas Daily Mail, drejtuesit e RAF, mund të marrin vendime ekstreme dhe të mos lejojnë në vijim organizimin e festave mes ushtarëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.