E rrallë/ Lind në Shqipëri bebushi 6.1 kg, pesha më e madhe në 10 vitet e fundit (Video)

e rralle lind ne shqiperi bebushi 6 1 kg pesha me e madhe ne 10 vitet e fundit video
e rralle lind ne shqiperi bebushi 6 1 kg pesha me e madhe ne 10 vitet e fundit video

TIRANE

Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” ka lindur bebi me peshën më të madhe në 10 vitet e fundit në vendin tonë. Bebja gëzon shëndet të mirë se bashku me nënën e tij.

Vogëlushi ka ardhur në jetë nga një lindje natyrale. Pamjet i ka shpërndarë në rrjetet sociale vetë ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu, me lejen e prindërve.

“Bebi me peshën më të madhe i lindur në 10 vitet e fundit, pranë SUOGJ “Mbretëresha Geraldinë”. Ky bebush ka lindur 6150 gr dhe ka ardhur në jetë nëpërmjet një lindjeje të suksesshme natyrale, falë stafit mjekësor të SUOGJ “Mbretëresha Geraldinë”.
Mirënjohje nga për stafin mjekësor dhe infermieror, pasi falë punës dhe përkushtimit të tyre nëna dhe bebi gëzojnë shëndet të plotë”, shkruan Koçiu.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts