E TRISHTË/ Bie nga lartësia, humbet jetën tragjikisht sportisti 32-vjeçar

Ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike lojtari i Regbisë së Spanjës, 32-vjeçari, Kaua Loama. Ai ishte në Amsterdam për ndeshjen e gjashtë të grupit B me Spanjën kundër Holandës, ku thuhet se kishte pësuar dëmtime të shumta në kokë nga një lartësi e një ndërtese dhe kishte shkuar në spital në një gjendje kritike.

kaua laoma

Ai iu nënshtrua një operacioni urgjent, por ndërroi jetë në spital. Loama kishte luajtur për U-20 të Samoas në Regbi dhe një numër klubesh nga Oklandi ku është dhe vendlindja e tij përpara se të kalonte në Spanjë duke marrë pasaportën e kësaj të fundit, ku iu bashkua klubit të divizionit të parë Ordizia.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.