E trishtë! Çiklisti 22-vjeçar ndërron jetë pas përplasjes me një makinë

Çiklisti Tijl De Deker, fituesi i Paris-Roubaix U-23 ka ndërruar jetë pasi u përplas me një makinë dy ditë më parë, teksa stërvitej në Lier.

“Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Tijl De Deker, pas një aksidenti në stërvitje të mërkurën e kaluar. Ekipi është zemërthyer nga ky lajm dhe i dërgon të gjithë dashurinë dhe mendimet e tij familjes dhe të dashurve të Tijl në këtë kohë tepër të vështirë ”, njoftoi skuadra belge.

De Deker iu bashkua ekipit të zhvillimit të Loto Dstny këtë vit./PANORAMASPORT.AL

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts