E TRISHTË/ Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë në moshën 80-vjeçare ish-lojtari i Vllaznisë
Futbolli shqiptar në zi. Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare një nga emrat e shquar të ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1960, Nikoll Gjergji.

NIKOLL GJERGJI

Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi i Vllaznisë me anë të një postimi në profilin e tyre të rrjetit social “Facebook” duke shprehur ngushëllimet për familjen Gjergji dhe duke treguar se kjo është një humbje e madhe për klubin shkodran:

POSTIMI I KLUBIT TË VLLAZNISË –

“NGUSHËLLIM

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare një nga emrat e shquar të Klubit të Futbollit Vllaznia ne vitet ’60, Nikoll Gjergji.

Klubi i Futbollit Vllaznia i shpreh ngushëllimet e tij familjes Gjergji për humbjen e njeriut të tyre të dashur por njëkohësisht kjo është një humbje e madhe edhe për klubin tonë.

I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *