E trishtë/ Lufta në Ukrainë u merr jetën 79 fëmijëve, lë qindra të tjerë të plagosur

Të paktën 79 fëmijë janë vrarë dhe më shumë se 100 janë plagosur në luftën ruse kundër Ukrainës:

Fem
 

Përveç vdekjes dhe plagosjes, në kaosin e përpjekjes për t’i shpëtuar gjakderdhjes, fëmijët po zhduken në kufirin ukrainas, me grupet e ndihmës humanitare që raportojnë raste të trafikimit të qenieve njerëzore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com