E vaksinuar kundër Covid, rezulton pozitive 14-vjeçarja, kryeministri i Izraelit izolohet pas infektimit të vajzës

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennet është izoluar këtë të dielë, pasi vajza e tij ka rezultuar pozitive për COVID-19.

Ndërkohë Bennet është në pritje të rezultatit pas një testi të kryer për koronavirusin.

Edhe pse vajza e tij 14-vjeç ishte e vaksinuar kundër COVID-19, është infektuar nga virusi.

Sakaq Izraeli ka shënuar rritje të infeksioneve edhe për shkak të përhapjes së variantit të ri Omicron.

Deri më tani Izraeli ka raportuar 1, 118 raste të konfirmuara me Omicron, ndërsa numri i të prekurve thuajse dyfishohet çdo dy ditë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.